آشنایی با گل داوودی و روش نگهداری آن:

نماد گل داوودی:

گل داوودی رامیتوان زمانی که می خواهید برای طرف مقابلتان عمر طولانی و با عزت آرزو کنید به طرف مقابل هدیه دهید . گل داوودی نماد مثبت اندیشی و عمر دراز است. باهدیه دادن این گل به مخاطبتان نشان می دهید که دوست بی نظیری برای شما بوده است و در کشور بلژیک و اتریش در مراسم عزاداری و احترام به عزیزان استفاده مینمایند.

تاریخچه گل داوودی:

این گل برای اولین بار در چین کاشته شده است و در اثار باستانی کشور چین نیز دیده می شود. سپس این گل در سال 400 پس از میلاد توسط راهبان از چین به ژاپن برده شد و درآنجا به نام گل خوشبختی مشهور میباشد و در انواع مختلفی وجود دارد .این گل غالبا در فصل پاییز و اوایل فصل زمستان گل میدهد.

انواع گل داوودی از نظر از نظر سایز:

نوع گلدانی و نوع دسته ای :

نوع گلدانی:

به این نوع از گل داوودی فرم استاندارد نیز میگویند که سایز درشت گل داوودی هستند و حالت تک گل می باشند و از این نوع برای گلدان های خانگی برای زیبایی استفاده می شود.

نوع دسته ای:

این نوع از گل داوودی که به صورت خوشه ای نیز معروف هستند به صورت شاخه ای با گل های کوچک تر برای استفاده در دسته گل ها و پایه گل ها استفاده می شود.

نوع های گل داوودی

فرم خوشه ای”

گل اذین نمونی”

گل اذین منگوله ای”

گل اذین تزیینی”

عنکبوتی”

فوجی”

پر مانند”

قاشقی”

نگهداری گل داوودی


نور

داوودی به طور کلی به نور زیادی احتیاج دارد و باید روزانه حداقل شش ساعت نور خورشید را به صورت کامل دریافت کند. البته در طول تابستان باید برای آن کمی سایه ایجاد کنید. در نور مستقیم خورشید ممکن است گیاه بسوزد. در فصل زمستان با کم شدن نور رشد داووی هم کم می شود. اگر نور گیاه کافی نباشد گلدهی به خوبی انجام نمی شود و غنچه ها بسته می مانند.


آبیاری

بهتر است خاک گیاه همیشه مقداری رطوبت داشته باشد اما خیس و غرق اب نباشد. مخصوصا در فصل رشد ، گیاه به آبیاری بیشتری نیاز دارد.


دما

گل داوودی در دماهای پایین اسیب پذیر است و توصیه می شود که در مکان گرم نگهداری شود. بهتر است در فصل سرما گیاه را به محیط گرم تری منتقل کنید تا دچار آسیب نشود. با کنترل دما در فصل زمستان می توان گیاه را وادار به گلدهی در این فصل کرد.


خاک

ترکیب خاک باغچه و کود دامی یا ترکیب خاک لوم و شن برای پرورش داوودی مناسب است. در کل خاک باید سبک بوده و کمی PH اسیدی باشد. قلیایی بودن خاک داوودی باعث زرد شدن برگ ها و انتهای ساقه ها می شود.


کوددهی

برای تقویت گیاه از کودهای ازت و پتاس دار استفاده کنید. این کودها به گلدهی بهتر کمک می کنند. اگر در باغچه گل داوودی کاشته اید برای تقویت آن کود دامی پوسیده به خاک اضافه کنید. در کل انواع مختلف داوودی نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارند که قبل از مصرف کود باید از آن آگاه باشید. بعد با توجه به نوع داوودی از کود مناسب استفاده کنید.


هرس

اگر گل داوودی به خوبی هرس نشود شاخه های آن زیاد شده و رشد ان با مشکل روبرو می شود. در این حالت تعداد گل ها بیشتر می شود اما اندازه آن ها کوچکتر از حالت عادی است. برای داشتن گل هایی با کیفیت و بزرگ حتما باید گیاه را هرس کنید

در بسیاری از محصولات ما از جمله تاج گل درباری wf3404 ، تاج گل 2طبقه کدwf3207 ، تاج گل درباری کدwf3401 و … از این گل استفاده شده است

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم