هر آنچه که راجب گل مریم نمیدانید .(به علاوه نکاتی در مورد نگهداری)

نماد گل مریم:

گل مریم بخاطر رایحه خوش و دلنشین یکی از گل های پرطرفدار است.گل مریم نشانه ی پاکی و صداقت و نجابت است به همین دلیل بهترین گل برای هدیه دادن به همسر ومعشوقه خود است که نشان دهنده ی این است که به صداقت و پاکی ونجابت او ایمان کامل دارید.

تاریخچه گل مریم :

زادگاه این گل مکزیک میباشد.گل مریم بابوی خوش که عصاره آن در عطر سازی استفاده می شود. این گل در ماه های بهار و تابستان و پاییز شروع به گلدهی می کند.البته بسته به فصل کاشت پیاز به گل مینشیند.

گل مریم در تاریخ رد خوبی از خود برجا گذاشته است.
این گل یکی از اولین گیاهان پرورش شده در تاریخ است. حدود 600 سال پیش، مردم مکزیک اولین بار این گل را کاشتند . در سال 1519،اسپانیایی ها جذب این گل شدند و آنرا به اروپا وارد کردند. گل مریم در اروپا اولین بار در نمایشگاه گل Moon garden به نمایش درآمد. مون گاردن، یک باغ رؤیایی است.

در این باغ کلکسیونی از گل های سفید و ابی دست چین شده اند که در زیر نور ماه می شکفند و رایحه بی نظیری از خود پخش می کنند. پرنسس های بریتانیای در زمان ملکه ویکتوریا زیر نورماه قدم می زدند و از عطر زندگی بخش این گیاهان لذت می بردند.

گل مریمی که در ایران تولید می شودبه دلیل معطر بودن آن در دنیا منحصربه فرد است و به دلیل همین مزیت در دنیا جایگاه ویژه ای داردوبه کشور های دیگر بخصوص اروپا صادر می شود.

پرتره دو شاخه گل مریم

شرایط نگهداری در آپارتمان:

1.خاک:

برای کوددهی مناسب به این گیاه می توان از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی (شبیه کود های 8-8-8)هر یک ماه یکبار استفاده کرد.

2.آبیاری:

این گل به دقیق بودن زمان آبیاری حساس است . این گیاه نیاز به خاک همیشه مرطوب دارد ولی نباید در آبیاری آن افراط کرد زیرا باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود . اگر خاک خشک باشد رنگ شاخ و برگ سبز گیاه تبدیل به آبی تیره می شود و گل کیفیت خود را از دست میدهد. در پاییز که برگ‌ها شروع به زرد شدن می‌کنند، آبیاری را به تدریج کاهش دهید.و با زرد شدن برگ‌ها در زمستان زمانیکه پیازها به خواب میروند آبیاری را به حداقل برسانید.

3. نور مناسب:

این گیاه نیاز به نور مستقیم آفتاب دارد حداقل 5-6 ساعت نور در روز نیاز دارد . گل مریم به نور زیادی احتیاج دارد و در صورتیکه در محیط تاریک قرار بگیرد رشد علفی داشته و گلدهی به خوبی انجام نمی‌ شود و برگ‌ها پژمرده می‌شوند.

4.دمای مناسب:

این گیاه به سرما حساس و دمای پایین تر از 10درجه به آن ضرر می رساند . مناسب ترین دما برای رشد این گل ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

یکی از محصولات ما که در آن از این گل استفاده شده است ، تاج گل سلطنتی کد wf3503 می باشد .

اطلاعات علمی این گل :https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%84_%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%85

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشه

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم