10 نکته برای نگهداری گلهای آپارتمانی

1.اکسیژن

پنجرها هارا در طول روز الخصوص در اوایل صبح باز بگذارید واجازه دهید هوای آزاد در اپارتمانتان جریان پیدا کند. و این امر باعث شاداب ماندن گیاه شما میشود.دریافت اکسیژن کافی گیاهان آپارتمانی سبب استحکام ساقه ی گیاه شده و رنگ برگ های آن را سبز تر می کند پس نزدیک های طلوع آفتاب پنجره را باز بگذارید تا هوای تازه وارد خانه شود.

2.نور

گیاهان برای زنده وسبز ماندن نیاز به نورمستقیم یا غیر مستقیم خورشید دارند. باید طبق آن به گیاه نور برسد . و به همان اندازه به پنجره ای نور خورشید به ان میتابد نزدیک یا دور کنید.

3.آبیاری

به گیاهان اپارتمانی باید طبق مکانی که در ارتمان قرار دارند آب داد برای مثال اگر در کنار شوفاژ قرار دارد زود به زود نیاز به اب دارد و اگر در جایه خنکی قرار دارد وقتی خاک گیاه کاملا خشک شد به گیاه آب بدهید.

4.خاک

برای شاداب نگه داشتن گیاه در آپارتمان باید از خاک و تقویت کننده های خاک گل استفاده کنیدو از خاک های همان گیاه استفاده شود.

5.محیط یکنواخت

برای اینکه گیاهانتان سلامت باشند آنها را در محیط وشرایط یکنواخت نگهدارید.بنابراین در مکانی که زیاد سرد یا زیاد گرم است قرار ندهین .گیاهان اگر دمایشان تغییر کنند شوک میشوندو آسیب میبینن و حتی باعث مرگ گیاه میشود.

6.هرس

هرس کردن به معنی بریدن قسمتی از اندامهای رویشی ( ریشه، ساقه، برگ ) و بدست آوردن گیاه با شکل و فرم مطلوب است . هرس کردن گیاه از گل های مرده و گلهاو برگ های خراب باعث میشود که گیاه نفس بکشد وفضا برای رشد گیاه آزاد شود.و گیاه به راحتی رشد کند.

در زمستان

وقتی که در فصل های سرد سال نور کافی به گیاهان نمی‌رسد رشد آن ‌ها کمتر و حتی ممکن است برگ‌های زرد در آن زیادتر شود که چیز نگران کننده ای نیست و کاملا طبیعی است . برای رشد بهتر باید این برگ‌های زرد و خراب را از گیاه جدا کنید، اما برای هرس کردن گیاهانی که شکل آنها نیاز به هرس دارند تا اواخر زمستان صبر کنید.

7.تهویه و رطوبت مناسب

اغلب گیاهان برای رشد نیاز به رطوبت دارند بنابراین در فصولی از سال اعم از فصل زمستان که محیط خانه محیطی خشک میشود باید رطوبت مناسب گیاه را با استفاده از یک دستگاه بخور تامین کرد . گل و گیاه های آپارتمانی به ۵۰ در صد رطوبت نیاز دارند این درحالیست که رطوبت خانه ها در زمستان ۱۰ تا ۲۰ درصد است. مناسب ترین روش تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان خانگی، استفاده از یک دستگاه بخور است. دستگاه بخور را در نزدیکی گیاهان روشن کنید تا گیاهان تان رطوبت را به راحتی جذب کنند . شاید متوجه شده باشید گل‌هایی که در حمام و دستشویی یا آشپزخانه هستند به علت داشتن رطوبت کافی در زمستان از سایر گل‌های آپارتمانی رشد بیشتری دارند !‌

8.مراقبت از گیاه در برابرآفات

اگر مشاهده کردید که گیاهتان دچار آفت ویاقارچ شده است از سم های مناسب مشکل گیاه استفاده کنید.وسریعا گیاه را عاری از آفت و قارچ کنید زیا اگر دیر عمل کنید باعث مرگ گیاه میشود.

9.کوددهی مناسب

مراقب گیاهتان باشید اگر دید که دیر رشد میکند یا دید که برگ گیاهتان زرد شده است با مشورت بااساتید این کار کود مناسب به گیاهتان را تهیه و کود دهی راشروع کنید.

10.استفاده از گلدان های مناسب

از گلدان هایی مناسب استفاده کنید یعنی چه؟

یعنی از سایز گلدون مناسب گیاه استفاده کنید زیرا اگر گیاه ها گلدون سایز خود استفاده بشه رشد به موقع خود را میکنند

از سوراخ بودن زیر گلدان ها اطمینان حاصل فرمایید زیا باعث میشود خارج شدن آب اضافی گیاه ذمیشود و از پوسیدگی ریشه گیاه جلوگیری میکند.

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه برای “10 نکته برای نگهداری گلهای آپارتمانی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم